.. Yeni sitemizle sizlerle    buluştuk .

Uzun yıllardır faaliyet gösteren firmamızla ilgili tüm bilgileri sitemizden edinebilirsiniz
.
Faaliyetlerimiz > Yer Altı Boru Hatlarında Kazısız Teknoloji

Kazısız teknoloji kapsamında yönlendirilmiş yatay sondaj makinesi ve Auger yatay sondaj makinesi kullanmak suretiyle açık kanal kazısı yapmadan ve üst yapıyı rahatsız etmeden tamamen toprak altından boru döşenmesi işleri ve boru rehabilitasyon işleri belirtilmektedir.

a) Yönlendirilmiş yatay sondaj ile boru döşenmesi işleri;
Yönlendirilmiş yatay sondaj yöntemi Türkiye'de yeni başlamıştır. Şirketimiz bünyesinde bulunan 2 adet 18 ton ve 1 adet 32 tonluk yönlendirilmiş yatay sondaj makinesi ile DN 1000 çapına kadar Çelik ve PE boruların 250 mt uzunluğa kadar toprak altından döşenmesi işlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle demiryolu, dere, otoyol ve sit alanlarının bulunduğu yerlerde bu engellerin aşılması işlemi kullandığımız bu teknoloji vasıtasıyla mümkün olabilmektedir.
Yönlendirilmiş yatay sondaj ekibinin teknolojinin henüz Türkiye'ye yeni girmiş olması sebebi ile eğitim yoluyla yetiştirilmesi gerekmektedir. Şirketimiz bu konuda eğitimli ve tecrübeli ekibi oluşturarak ve ilave eğitimlerle uygun sonuca ulaşmıştır. Yönlendirilmiş yatay sondaj ekibi delme işlemi evvelinde altyapının birebir tespitini dedektörler ve idareden gelen altyapı projeleri ile yapmakta, geçiş profilini hazırlamakta, toprak nevisine göre uygun malzeme ve donanımı kullanarak geçiş işlemini gerçekleştirmektedir. Tamamlanan işlerle ilgili referanslarımız gün geçtikçe geliştirilmektedir.

b) Altyapı boru rehabilitasyon işleri;
Çelik boru hatlarının yıllar içerisinde aşınması, eksik katodik koruma sebebiyle et kalınlığında azalma olması ve bağlantı yerlerinde sızdırmazlık değerlerinin düşmesi sebebi ile işletme basınç değerlerinde azalma olmaktadır. Ayrıca beton kanalizasyon hatlarında kırılma çökme, tıkanma, ağaç kökleri vs. Sebeplerle hatlar kullanılamaz hale gelmektedir. Boru hatların rehabilitasyonu için özel ekipman ve malzeme kullanmak suretiyle tıkanıklık kontrolu, hasar tesbiti, problemin giderilmesi ve iç kaplama hizmetleri şirketimiz kapsamına alınmıştır.
Boru hattı rehabilitasyonuna yönelik olarak yeni teknolojilerin araştırılması ve uygulama alanımıza alınması için çalışmalar devam etmektedir.
Değişik malzemeden mamul veya değişik çaplı basınçlı boruların gerek su altı ve gerekse toprak altında kaynak kullanmadan özel kaplinler ile birleştirilmesine ve tamirine yönelik uygulama hizmetleri şirketimiz tarafından verilmektedir.
Küçükbakkalköy Mah. Ali Ay Sok. Orkide Apt. No:3 D:2 Kadıköy / İstanbul Tel: 0216 469 75 65 - 66 - 67 Faks: 0216 469 75 69 info@hitasinsaat.com.tr
................................................................................................................................................................................................................................................yigitajans.com...................